DIGITÁLNÍ HRÁTKY A MULTIKULTURNÍ TRADICE

2011 - LAND ART - STARÁ OLEŠKA

4.6. 2011

Srdečně Vás zveme na VÝSTAVU fotografií a dokumentů z akce LAND-ART ve Staré olešce v prostorách Gymnázia Duchcov během dne otevřených dveří a to v pátek a v sobotu (10. - 11.6. 2011).

2.6. 2011

Vážení rodiče, žáci a přátelé školy,

srdečně Vás zdravíme aktuálně ze Staré Olešky. Otepluje se, dnes (čtvrtek) nepršelo, performance, akce a výtvarná cvičení se blíží do finále... Příroda je okouzlující, zázemí v penzionu výborné, jídla dostatek. Večer bude diskotéka a zitra ráno vyrážíme zpět do civilizace.
Všichni jsme v pořádku.

20.5. 2011
Koncem května a na začátku června, letošního školního roku se žáci GD zúčastní 5 denního projektového vyučování podle školního vzdělávacího programu naší školy, které je zaměřeno na:

Land-art (z anglického land - země, art - umění) - znamená v překladu zemní umění neboli umění země. Soustředí se na různé zásahy v přírodě nebo na práci s neobvyklým materiálem v přírodě. Prostředí výjezdu nabízí několik možných variant k land-artové činnosti. Žáci budou mít jedinečnou možnost se stát právě takovými tvůrci – umělci, land-artisty. Land-artisté tvořili svá díla od konce šedesátých let. Rozkvět akční tvorby trval asi po dobu deseti let. Ale jeho dozvuky u některých umělců trvají dodnes.

Pro land-artisty není důležitý výsledek tvorby, ale prožitek z ní. Již zmíněná fotodokumentace či videozáznam jsou trvalými důkazy toho, co se v přírodě událo. Výsledné dílo je nazýváno reliktem. Žáci se inspirují prací známých umělců a pokusí se vytvořit vlastní výtvarné události – akce. Ideálním prostředím je les a jeho plody (šišky, různě pokroucené větve...). Uvědomí si zázrak přírody v hledání neuvěřitelných tvarů, které se pokusí transformovat do vlastní počítačové hry (inspirace naším současným tvůrcem Jakubem Dvorským, autorem flashové hry SAMOROST.(převzato ze ŠVP Gymnázia Duchcov)

© 2012 Radka Müllerová - GYMNÁZIUM DUCHCOV

Vytvořte si webové stránky zdarma!Webnode